Демидівський центр розвитку дитини "Орлятко"
Авторизація на сайті orlyatko.ucoz.ua можлива лише через обліковий запис uID
Головна » Новини » МЕТОДИЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
МЕТОДИЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ

 

Розвиток духовного потенціалу особистості дитини на засадах патріотизму

14 листопада 2014 року на базі ДНЗЦРД «Орлятко» Демидівської сільської ради було проведено районне методичне об’єднання музичних керівників дошкільних навчальних закладів за темою: «Розвиток духовного потенціалу особистості дитини на засадах патріотизму».

 

Кількість присутніх – 23 особи.

 

Учасники районного методичного об’єднання обговорили питання особистісно-орієнтованого підходу до навчання дошкільнят у музично-педагогічному процесі відносно вимог Базового компоненту дошкільної освіти.

 

 

У роботі РМО взяли участь:

- Павлюк Антоніна Михайлівна,  методист РМК відділу освіти Вишгородської РДА;

- Уашева Людмила Петрівна, музичний керівник ДНЗ «Пролісок», голова РМО;

- музичні керівники, педагоги дошкільних навчальних закладів;

Зінькевич Раїса Опанасівна, завідуюча ДНЗЦРД «Орлятко» ознайомила  присутніх з роботою закладу з даного питання  та   провела оглядову екскурсію по ДНЗ.

Учасниками  методичного об’єднання було  переглянуто виставку робіт народних умільців села та  практичну  роботу дітей:

- «Вінок калиновий сплітаю зі звичаїв рідного краю» - заняття в старшій групі;

- «У Демидові в селі у квітучим краї» - свято дітей старшого дошкільного віку.

 

За підсумками роботи прийняті методичні рекомендації:

 

Патріотизм як складова духовного потенціалу дитини дошкільного віку включає в себе формування національної свідомості та самосвідомості, тобто виховання любові до рідної землі, до свого народу, готовності до праці в ім'я України, освоєння національних цінностей (мови, території, культури), відчуття своєї причетності до розбудови національної державності, формування почуття гідності й гордості за свою Батьківщину. Саме плекання національної свідомості й самосвідомості, прищеплення моральних ідеалів та ціннісних орієнтирів починається  з перших років життя дитини.

З метою реалізації цього завдання педагогам і батькам  необхідно створювати умови для накопичення дітьми першого позитивного загальнолюдського духовного досвіду через активне залучення їх до різних видів діяльності: ігрової, пізнавальної, комунікативно-мовленнєвої, предметно-практичної, образотворчої, музичної, рухової, театралізованої тощо.   

Виходячи з вищевикладеного рекомендуємо:

 

1.      Виховувати у  дітей національну свідомість (любов до Батьківщини, до свого народу, української мови та рідного краю) засобами музичного мистецтва.

Муз керівники, педагоги

Постійно

2.      Здійснювати особистісно-орієнтовний підхід до процесу виховання духовності; морально-етичних цінностей і патріотизму дітей дошкільного віку.

Муз керівники, педагоги

Постійно

3.      Виробляти у дошкільників звички до моральної поведінки, поваги до норм, які регулюють їхні повсякденні стосунки.

Муз керівники, педагоги

Постійно

4.      Проводити просвітницьку роботу з батьками та активно залучати їх до спільної роботи  по вихованню у дітей патріотизму.

Муз керівники, педагоги

Постійно

 

 

Вихователь-методист  Л.М. Чхало

 

 

 

 


Теги
Оцінініть дану новину:
Додано: 17.10.2018Коментарів: 0 Рейтинг: 5.0Переглядів: 216
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]