Демидівський центр розвитку дитини "Орлятко"
Авторизація на сайті orlyatko.ucoz.ua можлива лише через обліковий запис uID
Головна » Новини » РОЛЬ БАТЬКІВ У РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ ДІТЕЙ
РОЛЬ БАТЬКІВ У РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ ДІТЕЙ

 «Найбільше і найдорожче добро кожного народу - це його мова». Панас Мирний викликатиме у дитини бажання говорити українською мовою.

 

Правила,
яких потрібно дотримуватися батькам
 під час спілкування з дітьми.

 

 1. Бажано, щоб дитина чула літературну мову в сім'ї, тому що мова дитини розвивається шляхом наслідування мови людей, які її оточують. Мова батьків, усіх членів сім'ї - це перший зразок, який наслідує дитина. Навіть якщо Ви мовчазні від природи - все одно постійно говоріть з малюком.

 

2. Супроводжуйте свої дії словами! Але не говоріть у порожнечу - дивіться малюку в очі. Це особливо важливо, якщо Ваш малюк надто активний і постійно рухається.

 

3. Завжди підтримуйте прагнення дитини до спілкування, вислуховуйте її уважно, не обривайте. Відповідайте на всі питання спокійно, неквапливо, чітко, виразно, голосом середньої сили, правильно виголошуйте звуки і слова - це допоможе малюку швидше опанувати правильну вимову.

 

 4. Шануйте дитину! Давайте їй можливість чути себе і Вас. Під час розмови намагайтеся вимкнути телевізор, радіо тощо.

 

 5. Ніколи не сюсюкайте з дитиною і не відтворюйте неправильну мову дитини.

 

6. Говоріть повільно, простими словами, короткими фразами, витримуйте паузи між фразами, тоді й діти, наслідуючи Вашу мову, навчаться правильно говорити.

 

7. Постійно читайте дитині добрі вірші, казки, розповіді, перечитуйте їх декілька разів, діти краще сприймають знайомі тексти.

 

 8. Не вимушуйте дитину вивчати довгі вірші, не перевантажуйте мовним матеріалом.

 

 9. Чітко називайте нові предмети та їх ознаки, спонукайте дитину до обстеження предмета.

 

Особливу увагу приділяйте розвитку дрібної моторики, бо вона безпосередньо пов'язана з розвитком мови. Ліплення, малювання, ігри з дрібними предметами - усе це допоможе мові, а в майбутньому - в опануванні письма. Рідна мова відіграє унікальну роль у становленні мовної особистості дитини дошкільного віку.

 

К. Ушинський назвав рідну мову «Цвітом духовного життя нації», порівняв її з квіткою, яка ніколи не в'яне і вічно розвивається. Опанування рідної мови, рідного слова починається з раннього дитинства, сім'ї, серед близьких і рідних дитині людей, а вдосконалення триває в дошкільних навчальних закладах, школі і упродовж усього життя.

 
Теги
Оцінініть дану новину:
Додано: 05.08.2020Коментарів: 0 Рейтинг: 0.0Переглядів: 35
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]