Демидівський центр розвитку дитини "Орлятко"
Авторизація на сайті orlyatko.ucoz.ua можлива лише через обліковий запис uID
Головна » Новини » СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ОСВІТА ДОШКІЛЬНИКІВ
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ОСВІТА ДОШКІЛЬНИКІВ

Сьогодні перед дошкільними працівниками стоїть завдання особливої значущості: сформувати життєву компетентність малюків, розвинути неповторну дитячу індивідуальність та економічний розвиток. Для дітей дошкільного віку найулюбленіша і найсприятливіша «стихія» - це гра. Адже ігрові ситуації сприймаються більш природно. Тому під час гри, невимушеного ігрового спілкування знання, правила засвоюються значно легше й запам’ятовуються на довше.

В підготовці до педради на тему «Особливості соціально-економічної освіти дошкільників», вихователями ДНЗЦРД «Орлятко» були проведені  сюжетно-рольові ігри і заняття економічного спрямування.

У своїй роботі педагоги широко використовували загадки, вірші, прислів’я, сюрпризні моменти, художні твори економічного змісту.

В групі дітей 4 р.ж. малята навчилися бути бережливими до своїх речей. Були охайними та з повагою ставитися до навколишнього, а у 5 році життя розв’язували   логічні завдання економічного спрямування, вміло вирішували проблемні життєві ситуації.

Діти 6 а р.ж. показали необхідні знання з економіки, впевнено оперували термінами: «фінанси», «бюджет», «витрати», «платежі», «чесність», «гідність» .

В групі 6 р.ж. відбулося відкриття мінімаркету «Смакота». Тут  діти активно приймали участь: наслідували характерні дії працівників магазину, бути ввічливими, поступливими один до одного.

Практика роботи педагогів показує, що трактування економіки як області «розумного ведення домашнього господарства», мистецтво його ведення має бути подано дошкільникам  у формі елементарних відомостей;  а навчання їх правильному відношенню до грошей, методам їх отримання та розумного використання за допомогою ігор, економічних завдань, ситуацій.

Введення економічної освіти в роботу дошкільного начального закладу – це не данина моді, а, насамперед необхідність щоб допомогти дитині вирости активною особистістю, здатною приймати самостійні рішення і брати на себе відповідальність у сучасному ринковому суспільстві.

 

 

Вихователь-методист

ДНЗЦРД «Орлятко»

Чхало Л.М.

Вихователь групи

 «Віночок» 6р.ж.

 Мітракова І.О.


Теги
Оцінініть дану новину:
Додано: 22.08.2019Коментарів: 0 Рейтинг: 0.0Переглядів: 250
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]